Legislativa

Všechny produkty v e-shopu boomerangnutrition jsou pouze doplňky stravy.

 

  •   Doplněk stravy vhodným způsobem doplňuje běžnou stravu, není náhradou pestré stravy,  nejedná se o lék. Nepřekračujte maximální denní povolenou dávku. Dbejte na vyváženou, pestrou stravu a zdravý životní styl. Těhotné a kojící ženy by měly užívání konzultovat s lékařem. 

Zákon č. 110/1997 Sb. § 2 odst. 1 písm. g) Pro účely tohoto zákona se rozumí: "Doplňkem stravy potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích."  

  •   Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin jiných než tvrzení o snížení rizika onemocnění a o vývoji a zdraví dětí.